Projekty nadačního fondu Ninin sen

Zde budeme postupně představovat projekty, na kterých v rámci Nadačního fondu pracujeme.

Centra aktivit

V říjnu roku 2021 jsme prezentovali ve společnosti Elpida tzv. centra aktivit v Dánsku.
Nevíte co jsou to Centra aktivit? Jedná se o centra, kam mohou docházet lidé z okolí, starší 60ti let, na všemožné aktivity. V Dánsku jsou tato centra dlouholetou tradicí.
Pokud se o nich chcete dozvědět víc, můžete se podívat na naši prezentaci.

Senioři staví s dětmi

S radostí vás informujeme o našem pilotním mezigeneračním projektu, s názvem "Senioři staví s dětmi", na kterém s námi spolupracují společnosti LEGO Group a Mezi námi. Projekt se zaměřuje na rozvoj mezigeneračního propojení seniorů a předškolních dětí při společné hře.

Propojování probíhá formou využití kostek LEGO® DUPLO® při aktivitách speciálně navržených pro mezigenerační setkání. Děti a senioři sdílí radost ze vzájemné kooperace, pohybu, kreativity a úspěchu. Navzájem tak mohou zjistit, že i přes výrazný věkový rozdíl mají mnoho společného a jedni dělají radost druhým. Účastníci projektu “Senioři staví s dětmi” se budou potkávat jednou za 3 měsíce a zapojená zařízení od nás pro každé setkání obdrží nové, specificky navržené aktivity.

Projekt Senioři staví s dětmi Projekt Senioři staví s dětmi Projekt Senioři staví s dětmi

Zkušenostní výjezd do Dánska

V listopadu roku 2021 jsme ve spolupráci s Dánským velvyslanectvím v Praze organizovali zkušenostní výjezd do dánské Kodaně.
Výjezdu se zúčastnili zástupci z oblasti sociální péče v ČR a cílem bylo získání inspirace v dánských domovech pro seniory a přenesení tamních konceptů do ČR.
Programem byla návštěva domovů pro seniory a center aktivit a přednášky neziskových organizací zaměřených na podporu seniorů v Dánsku.
V budoucnu budeme organizovat další podobné výjezdy.